Marmara’dan Ege’ye En Güzel Kamp Alanları

0
1877
görüntülenme
Marmara’dan Ege’ye En Güzel Kamp Alanları
Marmara’dan Ege’ye En Güzel Kamp Alanları

Otelde ya da pansiyonda kalmak yerine ağaçlara komşu olmak güzel olmaz mı? Kamp yapmanın tadını mutlaka almalısınız. Doğanın güzelliğini en saf şekliyle yaşayacaksınız böylece. Kamp yapmayı seven gezginler için en güzel 10 rotayı seçtik.

1GÖKÇETEPE TABİAT PARKI (Edirne)

GÖKÇETEPE TABİAT PARKI (Edirne)

Edirne’nin Saros Bölgesi’nde bulunan bu tabiat parkı eşsiz güzellikteki koyları ve ormanlık alanlarıyla kamp yapabileceğiniz yerlerden biridir. İster çadırınızla, ister karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Ayrıca bungalow tipi konaklama imkanı da bulunmaktadır. Saros Körfezi’nin doğal güzellikleri içinde bulunan doğa ve su sporlarını rahatça yapabileceğiniz tabiat parkı; doğanın güzelliklerini yaşayabileceğiniz, bol bol fotoğraf çekebileceğiniz ve güzel anılar biriktireceğiniz tüm fırsatları önünüze serer.

2BOZCAADA ADA KAMP (Çanakkale)

BOZCAADA ADA KAMP

Son zamanların gözde tatil yerlerinden biri olan Bozcaada yaz turizminde önemli bir yere sahiptir. Geyikli’den arabalı feribot ile yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuğun ardından Bozcaada Kalesi sizi karşılar. Doğal ve tarihi sit alanı olması nedeniyle mimari yapısı hiç bozulmamıştır. Eski Rum evlerinin arasında kalan sokaklarda çok güzel ve nezih butik restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Kamp yeri adanın güneyinde merkeze 5 km uzaklıkta olup denize yürüme mesafesindedir. Çadırınız olmadığı halde çadırda kalmak istiyorsanız tesis size çadır temin ediyor. Çadır dışında bungalowlarla da hizmet veren tesisin sahibi Şenay Hanım kamp için gerekli tüm imkanları sunmaktadır.

3GÖKÇEADA YILDIZKOY KAMP (Çanakkale)

GÖKÇEADA YILDIZKOY KAMP

Gelibolu-Eceabat arasında Eceabat’a 3 km kala Kabatepe sapağından limana doğru gelip burada belirli periyotlarda kalkan feribota binmek gerekmektedir. Bunun için gelmeden önce feribot saatlerini öğrenmenizde yarar var. Adaya geldiğinizde Kaleköy güzergahından Yıldızkoy tabelasını takip etmeniz yeterlidir. Çadırınız yoksa içinde yatağı ve nevresimi hazır çadırlar temin edilmektedir. Zengin mutfağı dışında günlük tabldot yemekleri de tercih edebileceğiniz seçenekler bulunmaktadır. Ada içinde bulunan Rum köylerini ziyaret etmeden dönmeyiniz. Evcil arkadaşlarınızı da yanınızda getirebiliyorsunuz.

  Türkiye’den Muhteşem Manzaralarıyla Görülmeye Değer 10 Yer

4KABATEPE ORMAN KAMPI (Çanakkale)

KABATEPE ORMAN KAMPI

Çanakkale Eceabat’ta bulunan Eski adıyla Çanakkale Gelibolu Milli Parklara bağlı olan kamp alanı yeni bir kurulum içinde olduğu için ne yazık ki henüz hizmete açılmadı. Ancak gerekli kamp donanımına sahipseniz kendi imkanlarınızla bu güzel coğrafyada birkaç gün geçirmenizi öneririm. Eceabat’a yaklaşık 5 km uzaklıkta yer alan bu alana günübirlikçiler için dolmuş kalkmaktadır. Doğanın muhteşem atmosferi sizi bekliyor.

5SUN SAN KAMP (Çanakkale)

SUN SAN KAMP

Çanakkale Dardanos’ta deniz kenarında yer alan bu tatil yeri karşı kıyıda Gelibolu Tarihi Yarımada manzarası ile siz kamp severleri misafir etmektedir. İşletmeci arkadaşımız sevgili Utku’nun ev sahipliği yaptığı mekanda kamp için gerekli tüm hizmetler mevcuttur. Mekanda çadır dışında kalmak için odalar da bulunmaktadır. Çanakkale güzelliğini yaşayacağınız özel yerlerden birisi burası da…

6ASSOS GARGARA KAMP (Çanakkale)

ASSOS GARGARA KAMP

Küçük kuyu Assos yolu üzeri 7. km’de Arıklı Köyü altı mevkiinde bulunan kamp alanı zeytin ağaçlarının altında deniz kenarındadır. Kuzey Ege’nin berrak denizinde serinleyip Midilli Adasına karşı tesisin hazırlamış olduğu yemeklerden yemeğinizi yiyebileceğiniz son derece rahat ev gibi bir ortamın hakim olduğu sessiz bir kamp yeri. Kaz Dağlarına yakın olması buraya küçük ziyaretlerin yapılmasına olanak sağlıyor.

7CUNDA ADA KAMP (Balıkesir)

CUNDA ADA KAMP

Ayvalık’tan Cunda Adası’na geçip merkeze 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanı Cunda Adası’nın Midilli’ye bakan bölümünde konumlanmaktadır. Kampçılar için kurulan çardakların her birinde bulunan masa ve sandalye ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Evcil hayvanların kamp alanına girmelerine izin verilmemektedir. Tesiste çadır temin edilmediğinden kendi çadır ekipmanlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Ek ücret karşılığında buzdolabı ve çamaşır makinesi kullanılabilir. Doğal olmasının yanı sıra renkli mimarisiyle Cunda, insanı kendisine hayran bırakacak güzelliktedir. Giden bir daha gitmek ister. Kamp yaparken doğanın yeşiline doyamayacaksınız.

  Türkiye Antarktika'da Geçici Bilim Üssünü Kurdu

8FOÇA ACAR KAMP (İzmir)

FOÇA ACAR KAMP

İzmir Çanakkale yolu üzerinde Aliağa’ya gelmeden Yeni Foça yol ayrımından girdiğinizde Yeni Foça ile Eski Foça arasında kalan deniz kenarındaki kamp alanı oldukça sakin bir yerde bulunmaktadır. Etrafında herhangi bir yapı bulunmadığından doğayla baş başasınız. Foça’ya yakın olması nedeniyle burada tekne turlarına da katılabilirsiniz. Özellikle Foça’da meşhur olan Girit sakız Dondurmacısı Nazmi Usta’nın dondurmalarını tatmadan dönmeyin. Önünde her zaman uzun bir sıra olmasına rağmen o sıraya girdiğinize pişman olmayacaksınız.

9AKYAKA ORMAN KAMPI (Muğla)

AKYAKA ORMAN KAMPI

Muğla’nın merkezine 30 km olan Akyaka’da bulunan kamp alanı çok fazla çadır kurulumu ve karavan için müsait çok geniş bir alana kuruludur. Ormanlık alan içinde temiz havası ve deniz manzarası sizi mest edecektir. Akyaka’nın mavi bayraklı sahilinde denizin tadını çıkarın. Kamp için gerekli tüm hizmetler sunulmaktadır. Azmak Deresi, Çınar Koyu, Akbük Koyu yakınlarda olduğu için tatil süresince buralara kaçabilirsiniz.

10KABAK KOYU (Muğla)

KABAK KOYU

Fethiye merkezden Faral Köyü’ne gidip buradan patika bir yol ile koya ulaşabilirsiniz. Yemyeşil tepelerin ardından eşsiz deniz manzarası sizi büyüleyecektir. Kendi imkanlarınızla kamp kurulmasına izin verilmeyen bölgede çok sayıda kamp alanı bulunmakta. Bütçenize uygun olanı seçip tatilin tadını çıkartın.

Bir Cevap Yazın