Kartal Yüzme Kursu Neler Sağlıyor?

0
522
görüntülenme
Kartal Yüzme Kursu Neler Sağlıyor?
Kartal Yüzme Kursu Neler Sağlıyor?

İnsanlık tarihinin en eski sportif faaliyetleri arasında gösterilen Yüzme, yüzlerce yıldır hayatımızın bir parçasına haline gelmiştir. Sağlıklı yaşam ve oldukça eğlenceli aktiviteleri beraberinde getiren havuz ve deniz gibi alanlarda arkadaş ve ailenizle bolca vakit geçirebilmek için yüzmeyi iyi bir şekilde öğrenmelisiniz.

Zamanla gelişerek bir spor faaliyeti olarak karşımıza çıkan yüzme sporu; uluslararası standartlarda 50 metre ve 8 kulvardan oluşan havuzlarda bedenimizin kulaç ve ayak hareketleri yardımıyla, yarışmacıların kendilerine ayrılan kulvar sınırları içerisinde serbest, sırtüstü, kelebek ve kurbağa olarak adlandırılan yüzme stilleriyle 50, 100, 200, 400, 800, 1500 metre şeklinde belirlenen toplam mesafede tek başına veya ekip halinde gerçekleştirdikleri yarışmaya denir. Ata Yüzme Spor Kulübü’nün Kartal yüzme havuzu ve profesyonel eğitmenleri tarafından vermiş oldukları kursun insan sağlığı üzerinde ne gibi etkilere sahip olduğunu biliyor musunuz?

Kartal Yüzme Kursu Neden Gerekli?

Ata Yüzme Spor Kulübü, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan faaliyetlerini Yakacık yüzme havuzu içerisinde gerçekleştirmektedir. Kartal köprüsüne yürüyerek ulaşabileceğiniz havuz yarı olimpik standartlar çerçevesinde oluşturulmuştur. Derinlik ve uzunluk bakımından kurs için uygun bir şekilde hazırlanmış ve profesyonel bir kadroyla eğitimlerini sürdürmektedir.

Yetişkin ve çocuklara yönelik iki farklı Kartal yüzme kursu bulunan Ata Yüzme Spor Kulübü; yüzmeyi bilmeyenler, biraz deneyimli olanlar ve tecrübeli (yüzmeyi bilenler) için toplamda 3 farklı kayıt seçeneği sunarak herkese hitap eden bir eğitim sistemine sahiptir. Bilhassa çocukların yüzmeyi öğrenerek, yüzme sporuyla erken yaşta tanışmaları vücudunun hemen hemen her bölgesinde yer alan kasların aktif bir şekilde çalışarak formunu korumasını sağlamaktadır. Vücut esnekliklerini artırmanın yanı sıra aktif bir şekilde kasları çalıştırması nedeniyle günümüz çocukların çok sevdikleri şeker, çikolata vb. sağlıksız besinlere karşı kilo kontrolünü sağlamalarını desteklemektedir.

Yüzme yalnızca çocuklar için değil aynı zamanda yetişkinler içinde yapılabilecek en sağlıklı sporlardan birisidir. Kolesterol seviyesini dengelemeye yardımcı olan bu spor aynı zamanda diyabet riskini büyük oranda düşürmektedir. Ayrıca astım hastalığı bulunan kişiler içinde yoğun bir şekilde tavsiye edilen yüzme, solunum hızı ve derinliğini kontrol ederek daha kaliteli bir hale getirmenize katkı sağlar. Son olarak kalp hastalığı bulunan kişilere kan basıncının artmasına neden olan ve kalbe fazla yüklenilmesine neden olacak yorucu aktivitelerden kaçınılması söylenmekte. Bu nedenle yüzme kalp hastalığı bulunan kişiler için ideal bir sportif aktivite olarak görülüyor.

Paylaş

Bir Cevap Yazın