Kadıköy En İyi İş Hukuku Avukatı

0
268
görüntülenme
Kadıköy En İyi İş Hukuku Avukatı
Kadıköy En İyi İş Hukuku Avukatı

Hukuk ve adalet hayatımızın her döneminde ve her yerinde bizlere yardımcı olur. Gerek bizim için gerekse toplum için gerekli olan hukuk konuları mevcuttur. Bu hukuk konuları toplum hayatını bizler için kolaylaştıracak ve adaletli şekilde olacak şekilde dizayn edilmişti.

Hayatın her dalında yer alan hukuk tabi ki iş hayatın da da bulunmaktadır. Hem işçi hem de iş veren için adaletli olmak adına bir çok kural mevcuttur. Bu kurallar iş hayatını düzenleyecek ve birlikte çalışmayı koruyacak şekilde uygulanmıştır. Bu kuralları işçi ve iş veren iş sözleşmesi adı altında bir kaç madde ile özelleştirebilir. Ancak iş sözleşmesinde yer almasa da işçi ve işverenin hak ve ödevleri mevcuttur. İşçi ve iş veren karşılıklı iş ile ilgili isteklerinin kanuna aykırı olmaması şartıyla iş sözleşmesi ile belirtip imzalayabilir. İş sözleşmesi iş hukuku alanının alt başlıkları altında yer almaktadır.

İş hukukunun bir çok alt başlığı bulunmaktadır. İş hukuku avukatı alanında eğitim almış hukukçular bu alt başlıklar ile ilgili en detaylı bilgiye sahip kişilerdir. Çalışılan işin gerekleri ile detaylandırılabilecek maddeler mevcuttur. İş hukuku alanının alt başlıklarından kısaca bahsetmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz; iş sözleşmesi ( süreli veya süresiz) , iş sözleşmesinin feshi ( tek taraflı yada karşılıklı olarak), izin kullanma süreleri, dinlenme hakkı, çalışma saatleri belirlenmesi, fazla mesai saatlerinin belirlenmesi, fazla mesai saatlerinin ücretlendirilmesi, maaş zammı yüzdesi ve maaş zammı zamanı, ücretin ödenme yeri, ücretin ödenme şekli, grev hakkı, lolavt hakkı ve bunun gibi bir çok alt başlık iş hukuku alanının alt başlıkları olarak adlandırılabilir.

Kadıköy iş hukuku avukatı olarak hizmet veren hukukçular hem iş verenin hem de işçinin hak ve ödevleri ile ilgili kişilere yardımcı olmakla mükelleftir. İş ile ilgili gerek işçinin gerekse iş verenin soru ve sorunları ile ilgilenip en sağlıklı sonuca ulaşmakta verimli olacaklardır.

İş veren ve işçiye iş ile ilgili hak ve ödevlerinde en iyi iş avukatı olarak eğitim almış hukukçular yukarıda değinilen ve daha da fazlası olan iş hukuku dalları hakkında sizlere yardımcı olacak şekilde eğitim almışlardır.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın