İstanbul’a Geldiğinizde Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

0
211
görüntülenme

Dünyanın en eski ve en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul; tarihi, doğası ve yaşam enerjisi ile bambaşka bir turistik alan oluşturmaktadır. Bu turistik şehirde antik çağlardan günümüze kadar tarihin izlerini bulabilirsiniz. İslam medeniyeti, Rum Medeniyetleri veya farklı kültürlerden eserler ile karşılaşabilirsiniz. Bir yanda şehrin gelişmiş yapısı bir yanda doğal güzellikler arasında mutlak bir şekilde gezilmesi gereken yerler İstanbul’da birçok farklı nokta ile geniş bir liste oluşturmaktadır.

İstanbul’u ziyaret eden her insan tercihlerine uygun bir alan bulabilir. Kimi zaman tarih gezileri kimi zaman ise eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için gezilmesi gereken yerler farklı konumlar oluşturabilir. Özellikle eğlence dünyası konusunda lunapark ve tema park gibi farklı alanlar açısından İstanbul birçok eğlenceli yere sahiptir.

İstanbul’da tek bir gün içerisinde dahi birkaç farklı eğlence alanı gezebilir ve güzel vakitler geçirebilirsiniz. Örneğin, İsfanbul Tema Park, eski Vialand eğlence merkezinin değişimi ile içerisinde otel, AVM ve eğlence parkını birleştiren keyifli bir tesis oluşturmaktadır.

Moipark ise Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence alanlarından biri olarak Mall of İstanbul yapısı içerisinde yer almaktadır. Hem çocuklar hem yetişkinler için 12 bin metrekare alanı ile geniş bir eğlence merkezi sağlamaktadır.

Son Yıllarda En Popüler İstanbul’daki Eğlence Merkezleri

Son yıllarda İstanbul’daki eğlence merkezleri arasında bazı noktalar çok popüler bir yapı haline gelmiştir. Örneğin belirli bir temaya sahip olan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, tam 48 tank ile birlikte 20 bin civarı sualtı canlısını barındırmaktadır. Benzer şekilde Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi, Eyüp ilçesinde kurulmuş yapısıyla 3100 metrekare deniz suyu içerisinde 7 adet havuz, VIP tribün ve büyülü gösteriler sunmaktadır.

Yine yıllardır yapısını koruyan ve tercih edilen İstanbul’daki eğlence merkezleri arasında Babalu Aktif Eğlence Parkı çocuklar için sınırsız bir eğlence alanı oluşturuyor. Oyun üniteleri ve Avrupa standartlarında koşullar ile iki 12 yaş arası çocuklara seçenekler sunmaktadır.

İstanbul’un klasik lunapark yapılarından biri olan Bostancı Lunapark ise hemen Bostancı Gösteri Merkezi yanında bulunuyor. 30 yılı aşkın süredir hizmet veren lunaparkta her yaşa hitap eden oyuncaklar yer alıyor. Atlı Karınca, çarpışan araba, ahtapot, gondol, çocuk treni ve zincir gibi birçok oyuncak bulunuyor.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın