İphone 8, İphone 8 Plus ve İphone X’in Özellikleri ve Fiyatı

0
1184
görüntülenme
İphone 8, İphone 8 PLUS ve İphone X’in Özellikleri ve Fiyatı
İphone 8, İphone 8 PLUS ve İphone X’in Özellikleri ve Fiyatı

Apple’in ustalık eseri olarak kabul edilen İphone 8, sonunda görücüye çıktı. Yapılan özel bir lansman ile tanıtılan İphone 8 ve İphone 8 Plus, oldukça dikkati çekti. Bunun yanı sıra Apple’in 10. Yılına özel olarak piyasaya çıkarttığı İphone X de Apple severler tarafından büyük ilgi gördü. Peki teknoloji tarafından piyasaya çıkarılan bu sürümlerin özellikleri neler?

İphone 8 Özellikleri ve Fiyatı

Altın, gümüş ve uzay grisi olarak satışa sunulacak olan İphone 8, 64 GB bellek ve 256 GB bellek güce sahip. 5,45 inçlik yüzeyi ile dar bir alan kaplıyor.  Bunun yanı sıra retina ekran teknolojisi de cep telefonlarında kaliteyi sevenler için eşsiz bir fırsat. Multi Touch ekranı sayesinde, birçok oyunu arkadaşlarınızla beraber oynayabilir, çoklu işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

12 Megapiksel gücündeki kamera ve 5 kata kadar yakınlaştırma imkanı sunması ile piyasada bulunan birçok fotoğraf makinesinden de çok daha kaliteli hizmet sunuyor. iOS 11 işletim sistemine dahil olan İphone 8, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da en fazla 3 bin 890 Türk Lirası değerindeyken, Türkiye’de 256 GB’lik telefonun fiyatı 4,199 TL olacak.

İphone 8 Plus Özellikleri ve Fiyatı

Pek çok özellik bakımından İphone 8 ile benzer olan İphone 8 Plus, belirli yönleriyle alt sürümünden ayrılıyor. 202 gram ağırlığında ve 6,24 inçlik boyutu ile dikkat çeken İphone 8 Plus, ekran boyutu bakımından incelendiğinde 5,5 inç. 10 kata kadar dijital yakınlaştırma imkanı sunması ile beraber kablosuz bağlantı üzerinden 60 saate kadar çalışma özelliğine sahip. Bunun yanı sıra İphone 8 Plus’ın Türkiye fiyatı da yaklaşık 4,999 TL olacak.

İphone X Özellikleri ve Fiyatı

Uzay grisi ve gümüş renklerde satılacak olan İphone X 5,8 ekran inçine sahip. 3D Touch bulunması ile beraber, Super HD retina ekran teknolojisi sunuyor. Yüz tanıma özelliğine de sahip olan İphone X, Siri de de birçok ayrıntı sağlıyor. Şarkı bulma teknolojisi ile, dinlediğiniz şarkıyı bulabilen sistem, İphone X’in en dikkat çeken noktaları arasında yer alıyor. iOS 11 kullanılan teknolojik açıdan oldukça geliştirilmiş bu telefonun fiyatı Türkiye’de 5.999 TL Türk Lirası civarında olacak.

  İkili Kod (Binary) Nedir, Nasıl Çalışır?
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın