10 Adımda İç SEO Nasıl Yapılır?

0
460
görüntülenme
10 Adımda İç SEO Nasıl Yapılır?
10 Adımda İç SEO Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda önemi bir kat daha anlanan bir kavram oldu “iç SEO” konusu… Peki ama iç SEO nedir? Neden yapılmalıdır ve ne gibi problemler ortaya çıkarabilir? Tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık. Hazırsanız başlayalım…

İç SEO Nedir?

İnternet sitesinin ziyaretçi gözünden kullanışlı ve arama motorlarının istediği kriterlere göre hazırlanmasına iç SEO denir. Adım adım anlatmak gerekirse;

İç SEO Nasıl Yapılır?

  1. Hız Önemlidir!

Siteniz hızlı açılıp kapanması sadece ziyaretçileriniz açısından değil, aynı zamanda Google gibi arama motorları açısından da son derece büyük bir önem arz eder. Söz konusu olan SEO olduğunda biz bu ve bunun gibi konu başlıklarında size gerekli desteği sağlamaya çalışıyoruz. Bizden destek alabilirsiniz.

  1. Site Dizaynı – Tema Seçimi

Bu da son derece önemsenmesi gereken bir konu başlığıdır. Zira siteniz ziyaretçilerinizin gözünü yorarsa sitede geçirilen zaman bir hayli kısalacaktır. Bu da Google’ın sizin olumsuz bir web sitesi olduğunuzu düşünmenizi sağlayacaktır.

  1. İçerik

İçerik sizin olduğu kadar ziyaretçiniz açısından da önemlidir. Ziyaretçilerin sitede geçirdiği süreler yakından takip edildiği için herhangi bir sorun olması durumunda bu da sorun çıkaran bir konu olacaktır. O sebepten içeriğinizi kaliteli bir şekilde oluşturun.

  1. Host – Domain Seçimi

Her ne kadar günümüzde domain seçimi çok önemli olarak görülmese de yine de hedef kitlenize uygun bir domain tercih etmeniz son derece önemlidir. Bu ve bunun gibi konularda SEO ajansı olarak sizlere gerekli desteği vermeyi amaçlıyoruz.

  1. Zamanlama

Arama motorları devamlı olarak güncel adreslerle karşılaşmak isterler. Bu sebeple bir anda beş yüz içerik girmektense zamana yayılmış ve bir takvim dahilinde zamanlanmış içerikler arama motorları açısından daha makul görünecektir. Bu konuya da dikkat etmek gerekmektedir.

  1. Site Dışı SEO

Her ne kadar web sitenizin iç SEO’su profesyonel olsa da, dış SEO ile birlikte gitmezse başka problemler ortaya çıkabilir. Bu sebeple iç SEO için verdiğiniz önemi dış SEO’ya da yönlendirmeyi unutmamanız gerekmektedir. Aksi taktirde akmayan bir ırmakta boşa kürek çektiğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz.

  1. İçerik İlişkilendirme ve Rekabet

Bazı kelime grupları için çok ciddi rekabet olduğu doğrudur. Bu sebepten daha uzun kuyruklu kelime seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu hem rahatlıkla doğru olan kelimede sıralamaya girmenize hem de kaliteli içerik oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Rekabet konusunda CORAZU SEO ajansı desteği almak isterseniz bizden destek alabilirsiniz.

  1. Şeffaflık

SEO skoru bakımından pek çok değişken aynı anda ön plana çıkmaktadır. Bu değişkenler arasında şeffaflık son derece büyük bir önem arz eder. Whois bilgilerinden tutunda gizlilik politikasına kadar kaliteli bir şekilde hazırlanmış bir web sitesi her zaman için bir adım öne geçecektir.

  1. Sosyal Medya

Artık internetin üçte ikisinin sosyal medyaya kaydığını kabul edebilirsiniz. Günümüzde sosyal medya ayağında sağlam basmayan hiçbir web sitesi bu konuda bağımsız yükseliş sergileyememektedir. Bu sebeple sosyal medya desteği alarak basamakları birer ikişer zıplamanız mümkün olabilir.

  1. Azim

Bu yol boyunca pek çok kez sizi bıktıran ve problem yaşamanızı sağlayan pek çok engel karşınıza çıkabilir. Asıl önemli olan bu sorunlarda yılmadan uzun bir süre boyunca mücadele ederek doğru sonuca ulaşmak olmalıdır. İnternet sitelerinin başarılı olanlarını incelerseniz hemen hepsinin azmettiklerini ve uzun süreler boyunca kaliteli olan olmak için çabaladıklarını görebilirsiniz.

Merak ettiğiniz soruları bize sorabilirsiniz. SEO konusunda aklınıza takılan tüm konu başlıklarında bir tık uzağınızdayız…

Kaynak: https://corazu.com

Paylaş

Bir Cevap Yazın