Havalı Tabanca ile Airsoft Silah Farkı

0
829
görüntülenme
Havalı Tabanca ile Airsoft Silah Farkı
Havalı Tabanca ile Airsoft Silah Farkı

Havalı tabanca ve airsoft silahlar birbirleri ile en çok karıştırılan 2 silah çeşididir. Avcılık ile ilgilenen pek çok insanın yakından bildiği bu silahlar henüz avcılığa yeni başlamış ya da silah merakı olan kimseler tarafından merak edilir. Siz de havalı tabanca ve airsoft silahlar arasındaki farklı öğrenmek istiyorsanız bu harika yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Airsoft Tabanca Nedir?

Airsoft, son yıllarda çok yoğun bir şekilde tercih edilen ve genellikle de Paintball ile benzeşen oldukça eğlenceli bir oyundur. Bu oyunda kullanılan silahlar Airsoft silah olarak değerlendirilir. Söz konusu silahların güvenli ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tasarlandıkları kabul edilir. Çünkü bir aksiyon oyununda hiç kimse vücudunun bir parçasını kaybetmek istemez. Bu nedenle de plastik boncuk atan Airsoft tabancaların daha az basınç ile çalıştıkları söylenebilir.

Menzili ve gücü oldukça zayıf olan Airsoft silahların sadece parkurda insanlara eğlence amacı ile atış imkânı sağladığını ifade etmek gerekir.

Havalı Tabanca Nedir?

Havalı tabanca ya da silajlar insanların ateşli silahların muadili olarak tercih ettikleri seçeneklerden bir tanesidir. Genellikle avcılık ve atıcılık yapmak için tercih edilen bu silahların ateşli silahlara göre daha az etkili olduğu söylenebilir. Çelik bir bilye ile atış tapılan ve atış sırasında etkili seçenekler sunan bu silahların yüksek basınç sağlayan bir tüp ile çalıştıkları ifade edilebilir. Yakın mesafeden atışlarda yaralayabilecek niteliği olan havalı silahların zaman zaman gerçek silahlar ile karıştırıldığı olur.

Havalı tabancaların tasarım ve kalitesi üretici markanın tercihlerine göre farklılık gösterse de genel olarak benzer niteliklerin sunulduğunu ifade etmek gerekir. Şekil ve ağırlık konusunda herhangi bir sınırlamanın olmadığı havalı tüfeklerle ilgili siz de en kaliteli seçeneklerden faydalanmak için seçiminizi yapabilirsiniz.

Airsoft Tabanca ve Havalı Tabanca Farkları

Airsoft tabanca ve havalı tabanca arasındaki farklar oldukça değerlidir. Bu farkları öğrenerek satın alacağınız silahı seçmeyi kolaylaştırabilirsiniz. İşte Kampseti.com’da sizlere sunulan birbirinden değerli seçenekler ve aralarındaki farklar.

  • İki silah modeli arasındaki en önemli farklılık güçtür. Havalı silahlar güçleri nedeni ile uzun menzilli atışlara olanak sağlarken airsoft silahlar daha kısa menzilli atışlar gerçekleştirir,
  • Havalı tabancaların insan yaşamını riske atan yaralayıcı özellikleri bulunurken airsoft silahlar için böyle bir özellikten söz etmek mümkün değildir,
  • Havalı tabancalar menzili 150 metreye kadar çıkan silahlar olsa da airsoft silahların maksimum 20 metreden atışa olanak tanıdığını ifade edebiliriz,
  • Havalı tabancalar çeşitli amaçlarla kullanılabilen silahlar olsa da airsoft silahların sadece airsoft oyunu için tasarlandığını söylemek gerekir,
  • İki silahta da CO2 tüpü bulunsa da tüp güçleri birbirinden farklıdır.
  • Havalı tabanca fiyatları ile airsoft tabanca fiyatları da birbirine çok yakındır. Model ve özelliklerini aynı olan iki silahda fiyat farkı da yoktur.

Güvenlik tedbirleri ve malzemeleri de farklılaşan bu silahları siz de Kampseti.com ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın