Erken Rezervasyon ile Tatilinizi Ucuza Getirin

0
11
görüntülenme

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişi tatil planları yapmaya başlıyor. Tatil planlarını erken yapan diğer kişilere göre daha şanslı oluyor. Birçok otel önceden yaptığı erken rezervasyon kampanyaları ile tatilini ucuza getirmek isteyen tatilcilere fırsat sunuyor. Ucuza tatil yapmak isteyen ve kendini ayarlayabilen kişiler daha avantajlı olması nedeni ile erken rezervasyon seçeneğinden yararlanarak tatil yapma fırsatı buluyor. Erken rezervasyon ile tatilinizi ucuza getirin ve otellerin sunduğu fırsatları değerlendirin.

Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her otelin sunduğu erken rezervasyon kampanyaları belirli dönemlerde açılarak tatilinizi planladığınız günden çok önce yerinizi ayırtma işlemidir. Bu şekilde otel ile önceden anlaşmaya vararak otel ücretinizin bir kısmını önceden ödemeniz gerekiyor. Bu şekilde anlaşma sağlamış oluyorsunuz. Otelde kalmak istediğiniz zaman gelince birçok kişiden daha uygun fiyata tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz. Tabi elinize rezervasyon yaptığınıza dair bir belge olması sizin için iyi olacaktır. Bunun için otelden formu mail atmasını isteyebilirsiniz.

Erken Rezervasyon İndirimleri

Oteller doluluk oranını garanti altına almak ve otelin boş kalmaması için müşterilerine erken rezervasyon seçeneği ile tatillerini daha ucuza getirme fırsatı sunuyor. Yaz gelmeden ilkbahar gibi kalmak istediğini otel ile önceden anlaşarak yer ayırtabilirsiniz. Bu şekilde %30’lara kadar bir indirim yakalama fırsatı bulabilirsiniz. Bazı oteller erken rezervasyon yapan ve paranın bir kısmını değil de hepsini peşin olarak gönderen müşterilerine daha fazla indirim uygulamaktadır. Sorun yaşamamak için güvenli bir otelde yer ayırmayı tercih etmeniz gerekiyor.

Erken Rezervasyon Sorunları

Erken rezervasyon ile tatilinizi çok ucuza getirme fırsatı bulabileceğiniz gibi bunun bazı dezavantajları da bulunuyor. İş durumunuzu ayarlayamamanız, hastalık, hava şartlarının çok kötü olması gibi durumlarda mağduriyet yaşayabilirsiniz. Kesinlik olmayan bu durumlarda otele vermiş olduğunuz ücret ne yazık geri ödenmiyor. Her otelin prensibi farklı olmakla birlikte otel paranızdan biraz kesinti yaparak paranızı geri ödeyebilir ya da farklı bir tarihe erteleme imkanı sunabilir, bu durum her otele göre farklılık göstermektedir.

  Ucuz Uçak Biletinin Yeni Adresi Rotaradar
Paylaş

Bir Cevap Yazın