Endeks

0
621
görüntülenme
Endeks
Endeks

Borsada işlem gören elemanların, zaman içerisindeki değişimlerini gösteren ve insanlara yatırım yapma konusunda yardımcı olan endeks; borsada yer alan tüm yatırım araçlarının maliyetlerindeki, alım ve satımındaki değişimleri sizlere aktaran bir tablodur. Yatırımcılar endekslere bakarak hareket ederler ve bu doğrultuda yatırımlarını gerçekleştirirler. Ancak burada endeks analizinin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Borsa şirketlerinin kendi içinde yüzlerce endeksi mevcuttur. Yatırım yapmak isteyenler, doğru analizler ile hareket ederek, bu endekslerin alım satımını gerçekleştirebilirler. Dolar, Euro, döviz, hisse senedi, tahvil ve bono endeksleri, ilk etapta akla gelen ve yatırımcıların da en çok yöneldiği endeks çeşitleri arasındadır. Yerel piyasa içerisinde en çok işlem gören endeks ise; BIST endeksi olarak dikkat çekiyor. Global olarak ise; Dow Jones, FTSE, XetraDax, NYSE, Hang Seng gibi farklı endeksleri örnek gösterebiliriz.

Forumlardan Yardım Alabilir, Grafiklere Göz Atabilirsiniz

Para piyasaları konusunda gelişmiş yapısı ve uzman ekibi ile hizmet veren sitemizde; endeks forum kısmı yer alıyor. Burada sizin için en özel bilgiler sunulurken, aynı şekilde yatırım yapacak olan diğer insanların fikirleri de yer alıyor. Endeks alım satımı yapmadan önce burada geçireceğiniz vakit sayesinde, merak ettiğiniz birçok konu ile alakalı bilgi edineceksiniz. Böylece gerek yerel, gerekse de global anlamda hangi endekse yatırım yapacağınıza doğru bir biçimde karar verebilirsiniz. Aynı zamanda yatırım yapacağınız en doğru zaman konusunda da yine forumlardaki bilgilerde yararlanarak hareket edebilirsiniz. Çünkü yılın belli bölümlerinde endekslere olan rağbet atmakta ya da azalmaktadır.

Endeks grafik sistemimiz ise; yüzlerce farklı endeksin, zaman dilimlerine göre artış ve azalışlarını göstermektedir. Bu artış ve azalışlara göre, yatırım yapmayı düşündüğünüz endeksi birkaç haftalık ya da aylık olarak takibe alabilirsiniz. Aynı zamanda farklı endekslerin grafiklerini analiz ederek de, daha uygun bir endekse yatırım yapmaya karar verebilirsiniz. Analiz konusunda sizlere yine uzman finans birimimiz destek olacaktır. 20 yılı aşkın tecrübe sahibi bir ekip ile sizlere bu konuda hizmet veriyor ve en doğru zamanda, uygun olan endekslere yatırım yapma konusunda sizlere fikirlerimizi sunuyoruz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın