Düşük Ücretlere Sahip En İyi Kripto Borsaları

0
91
görüntülenme
Düşük Ücretlere Sahip En İyi Kripto Borsaları
Düşük Ücretlere Sahip En İyi Kripto Borsaları

Dijital varlık piyasası, dijital varlıklarla işlem yapmaya ve kazanç elde etmeye olanak tanıyan çok sayıda web sitesi sunmaktadır. Alım satım yapmak istiyorsanız, merkeziyetçi borsalar sizin için en uygun seçeneklerdir. Bugün, düşük ücret açısından kripto borsa sıralaması aşağıdaki şekildedir:

  • Binance
  • WhiteBIT
  • Coinbase

Her birine daha yakından bakalım.

BINANCE

Günlük 22,9 milyar dolarlık işlem hacmi (Mayıs 2022) ile dünyanın en popüler ve sıklıkla kullanılan kripto para borsasıdır. Kullanıcılar fiat para birimlerini doğrudan borsaya yatırabilirler. Binance, 500’den fazla dijital varlık ve çok çeşitli işlem türleri sunar. P2p, marj ticareti, stop-limit emri vb. platformda mevcuttur. 

Binance’in ödül merkezleri vardır ve yatırımcıların, kripto para kazanabileceği birçok yarışmalar ve etkinlikler düzenler. Borsada, piyasa dalgalanmalarını izleyebileceğiniz çok sayıda göstergeler ve gelişmiş kripto grafiklerini bulabilirsiniz. Binance oldukça güvenlidir. Kullanıcı varlıklarının güvenliği için iki faktörlü kimlik doğrulaması ve soğuk depolama imkanı sunar.

Borsadaki ücretler sabittir: Kripto para alım satım alanında spot için %0,1 işlem ücreti, banka kartıyla varlık satın almak için de %4,5 ücret uygulanmaktadır.

WHITEBIT

WhiteBIT kripto para borsası yeni bir şirkettir, ancak şimdiden dünya çapında 150 ülkede faaliyet göstererek 3,5 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. P2P, marj, spot, takas ve pasif gelir elde edebileceğiniz smart staking gibi çeşitli alım satım araçlarını kullanarak işlem yapabileceğiniz en iyi kripto para sitesi olarak nitelendirilebilir. 

Borsa, Sigorta Fonuna sahiptir ve kullanıcı varlıklarının %96’sını soğuk cüzdanlarda depolayarak varlıklarının güvende olmasını sağlar ve bundan dolayı en güvenli kripto para borsası denilebilir. Ayrıca kullanıcılar, hesaplarını üçüncü taraflardan koruyabilmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını da tamamlayabilirler. 

Bu borsada işlem ücretleri düşüktür. Tutarı ne olursa olsun tüm işlemler için %0,1 komisyon uygulanır. Kullanıcılar, AdvCash uygulaması aracılığıyla para yatırabilir ve çekebilirler; ayrıca, Visa ve Mastercard da kullanabilirler. 

COINBASE

Günlük 3,4 milyar dolarlık işlem hacmine sahip bir başka popüler kripto platformudur. PayPal üzerinden para çekmek mümkün. Coinbase yeni başlayan yatırımcılar için uygundur. ABD yasal düzenlemeleri altında çalışır. Fiat para birimleri ile ve diğer cüzdanlardan dijital varlık transfer ederek kripto para sat veya al işlevlerini kullanabilirsiniz. Kullanıcılar, banka kartı veya banka havalesi yoluyla da hesaplarına para yatırabilirler.

Kredi kartıyla satın alma işlemi için %3,99, işlem başına da %0,5 ücret uygulanmaktadır.

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın