Çocukların El ve Göz Koordinasyonunu Artırıcı 3 Oyun

0
416
görüntülenme
Çocukların El ve Göz Koordinasyonunu Artırıcı 3 Oyun
Çocukların El ve Göz Koordinasyonunu Artırıcı 3 Oyun

El ve göz koordinasyonu erken yaşlarda geliştirilmesi gereken bilişsel becerilerden biridir. Gözlerimizin algıladığı bilgiyi eş zamanlı olarak ellerimizle de yapabilmeyi ifade eder ve bu kabiliyet geliştirilmesi gereken önemli bir beceridir. Okulda ya da evde çeşitli etkinliklerle bu beceri geliştirilebileceği gibi çeşitli akıl ve zeka oyunları ile de bu beceri pekala artırılabilir. Kısaca sizlere el ve göz koordinasyonunu geliştirebilecek 3 oyundan bahsetmek istiyoruz.

Renkli Küpler (Q-Bitz)

Renkli Küpler (Q-Bitz) oyunu el ve göz koordinasyonunu geliştirmek için en çok tercih edilen oyunlardan biri. Genelde zeka oyunlarının birçok beceriyi geliştirme gibi görevleri bulunsa da Renkli Küpler oyunu sadece bu beceriyi geliştirmek üzere tasarlanmış desek yeridir ki bu harika bir şey. Oyun basit. 4 adet oyun tablası bulunuyor ve bu oyun tablalarından birini kendinize alıyorsunuz. Bu oyun tablasının içine koymak için de her yüzü birbirinden farklı 9 adet küp kullanıyorsunuz. Peki küpleri nasıl dizeceksiniz? Çok basit. Oyun kartlarından birini seçeceksiniz ve oradaki şekli oyun tablasında oluşturmaya çalışacaksınız. Beyninizi tamamen karta ve ellerinize vermeniz gereken bu oyun kesinlikle el ve göz koordinasyonunu geliştirmede büyük yardımcınız olacak.

Pratik Bardaklar (Akıllı Bardaklar – Hızlı Bardaklar)

El ve göz koordinasyonunun gelişmesine hizmet eden bir diğer harika oyun da Redka Pratik Bardaklar. Oyunda en hızlı olan kazanıyor. Bu da bu bilişsel becerinizi geliştirmek için mükemmel fırsatlar sunuyor size. Oyunun amacı, oyun kartında görünen renkleri sırası ile bardaklar üzerinde de yapmak. Başta kolay gibi gözükse de sanıldığından daha zor. Ama bu zorluğu sayesinde çocuğunuza ya da öğrencilerinize harika kazanımlar katacağına eminiz.

Akıllı Yapılar (Architecto – Equilibrio)

Akıllı Yapılar oyunu başlangıçta el ve göz koordinasyonunu artırıcı bir oyun gibi gelmeyebilir. Ama bu yanlış. Akıllı Yapılar oyunu birçok becerinizi geliştirdiği gibi el ve göz koordinasyonunuzu da geliştiriyor. Görev kitapçığında gördüğünüz şekilleri somut olarak yapmanız isteniyor. Bu da bazen deneme yanılma oluyla bazen de mantıklı düşünme yoluyla oluyor. Kısacası zevkle oynayacağınız ve size çok şey kazandıracak 3 oyun.

Paylaş

Bir Cevap Yazın