Cep Telefonlarındaki Radyasyonu Nasıl Engelleyebiliriz?

0
244
görüntülenme
Cep Telefonlarındaki Radyasyonu Nasıl Engelleyebiliriz?
Cep Telefonlarındaki Radyasyonu Nasıl Engelleyebiliriz?

Cep telefonları yaşamımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Hayatımızın içine giren bu cep telefonları bilindiği radyasyon yaymaktadır. Radyasyonda bilindiği üzere insanlar üzerinde kanser etkisi yapan en büyük etkenlerdendir. Peki, bu zararın farkında olmamıza rağmen neden bir şeyler yapmıyoruz? Şimdi elimizden geldiğinde cep telefonlarının zararlarından nasıl korunabiliriz konusunda sizlere yol göstermeye çalışacağız.

Cep telefonunun zararlarından ve radyasyon etkisinden nasıl korunulur?

  • Mümkün olduğu derece cep telefonlarınızı sadece iletişim aracı olarak kullanmaya özen gösteriniz. Oyun müzik gibi etkinlikleri daha az kullanınız. Unutmayınız ki oyun ve müzik için başka elektronik eşyalar bulunmaktadır.
  • Telefonunuzun çekim gücünün düşük olduğu yerlerde konuşunuz bu sayede baz istasyonlarından gelen radyasyon etkisi azalacaktır.
  • Numara çevirirken ve bağlantı kurulurken telefonu vücuttan biraz uzakta tutmalıyız.(telefon yakınlardaki baz istasyonunu ararken daha büyük güçle çalışacağından bu sırada artan etkiyi azaltmak için)
  • Cep telefonu çalar çalmaz hemen kulağa götürmemeli, bağlantı kurulduktan sonra kulağa yaklaştırmalı ve konuşurken kulağa iyice yapıştırmamalıyız.
  • Yeni cep telefonu satın alırken özgül soğurma yoğunluğu (sar değerleri) daha düşük olanları seçmeliyiz.
  • Telefonu göz, göğüs, (hamilelerde karından) ve üreme bölgelerinden uzakta tutmalı, kemerde ve pantolonun ön cebinde değil, arka cepte taşımalıyız.

Sizlerinde ilave etmek istedikleri varsa yorum yap kısmından konumuza destek olabilirsiniz. Cep telefonları her ne kadar ciddi bir gereksinim olsa da, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek adına cep telefonunuz ile uzun vakit geçirmemenizi tavsiye ederiz.

  Huawei Dünyasında Tek Bir Kodla Büyük İndirimler
Paylaş

Bir Cevap Yazın