Buzdolabının Alarm Işığının Sürekli Yanmasının Nedenleri ve Çözüm Yöntemleri

0
245
görüntülenme

Mutfakların vazgeçilemez teknolojileri olan buzdolapları, her geçen gün gelişmiş teknolojileriyle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Mutfaklara rahatlık ve konfor kazandıran buzdolaplarının gelişmiş teknolojileriyle daha dinamik kullanım standartları sağlanıyor. Yeni nesil buzdolabı modellerinde uyarı sağlayan ışık sistemleri bulunuyor. Bu sayede buzdolabının işlem durumu takibi ve olası sorunlarına ilişkin ön bilgi alabilme şansına sahip olunabiliyor. İşte bu noktada buzdolabınızın alarm ışığının sürekli yanmasıyla karşı karşıya kalabiliyor. Buzdolabının alarm ışığının devamlı yanması şikayeti Çekmeköy Siemens Servisi merkezimize gelen en popüler buzdolabı arızaları arasında yer alıyor.

Buzdolabının Alarm Işığının Sürekli Yanmasının Nedenleri

Buzdolabı teknolojisi gereğince üzerinde yer alan alarm ışığı adından da anlaşılacağı üzere bir uyarı ışığıdır. Yani bu ışığın kesintisiz şekilde yanmaya devam ettiği durumlarda, buzdolabınız için bir takım sorunlar söz konusudur. Bu sorunların çözümü noktasında uzman ve deneyimli Siemens Servisi teknikerlerimiz profesyonel destek sağlamaktadır.

Buzdolabının alarm ışığının kesintisiz şekilde sürekli yanıyor olması temel fonksiyonu olan soğutmasıyla ilgili bir problem olduğunu gösterir. Yani buzdolabının içerisindeki sıcaklık değerlerinin seçilen mod/program özelinde yeterli olmadığını anlatmaktadır. Böyle bir durumda genellikle buzdolabı içerisinde yoğun şekilde sıcak gıdaların koyulması, hatalı mod seçimi ve yeni kurulum halinde ortaya çıkmaktadır.

Buzdolabının Alarm Işığı Nasıl Kapatılır?

Buzdolabının alarm ışığının kesintisiz şekilde yanması şikayetiniz bulunuyor ise çözüm için Ataşehir Bosch Servisi merkezimize başvurmadan önce yapabileceğiniz bazı kontroller bulunur. Bu kontroller arasında da buzdolabının içerisindeki sıcak gıda olup, olmadığını kontrol etmektir. Eğer buzdolabınızda çok fazla sayıda veya çok aşırı sıcak gıda bulunuyor ise ortam sıcaklığının dengelenmesi için buzdolabından almanız önerilir. Bu şekilde kısa bir süre sonra buzdolabının alarm ışığının söneceğini görebilirsiniz.

Buzdolabınız yeni kurulmuş olması halinde ise en az 12 saat boyunca uygun sıcaklık değerlerini yakalamak için çalışacaktır ve bu süreçte alarm ışığının kesintisiz yanması son derece olağandır. Buzdolabınızın fan arızasının olmaması durumunda da kesilmeyen/kapanmayan alarm ışığı ile ilgili olarak servisimizden teknik destek alabilirsiniz. Uzman teknikerlerimiz bölgenizde her zaman tam donanımlı mobil servis araçlarımızla hazır bulunduklarından, adresinize süratle müdahale için ulaşabilmektedir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın