Böcek İlaçlama Fiyatları

0
100
görüntülenme

İstanbul gibi 800’ün üzerinde böcek ilaçlama firmasının hizmet verdiği bir şehirde aynı hizmet için farklı fiyatların söz konusu olması normal karşılanabilir. 100 metre kare alanlar söz konusu olduğunda, böcek ilaçlama fiyatları 60-100 TL aralığında değişebiliyor. Arada önemli bir fark yok ama oransal olarak değerlendirildiğinde 100 TL, 60 TL’nin neredeyse iki katı bir fiyat olarak değerlendirilebilir. Peki oransal olarak önemli sayılabilecek bu farklılığın nedenleri nedir?

Böcek ilaçlama fiyatlarındaki büyük farkların genellikle yapılan işin kalitesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Düşük fiyatlar veren böcek ilaçlama şirketleri genellikle Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatı olmayan, çalışma izni olmayan firmalar. Dolayısıyla ilaçlama işini yaparken insan sağlığına zarar vermeyen kimyasalları, uygun yöntemleri ve ekipmanı, uzman ziraat mühendisleri gibi personeli kullanmıyorlar. Bu da işi yapmak için katlanmaları gereken maliyetleri önemli miktarda aşağıya çekiyor. Dolayısıyla işi hakkıyla yerine getiren şirketlere oranla çok daha düşük fiyatlar verebiliyorlar.

Risk Nedir?

Miktar olarak önemli bir fark bulunmasa da önemli oranda düşük fiyatlar veren şirketlerle çalışmanın getirdiği riskler şunlar: Kullanılan kimyasallar ve uygun olmayan yöntemler insan sağlığına (veya evcil hayvanlarınızın sağlığına) zarar verebiliyor, bazı durumlarda maddi hasarlara yol açabiliyor.

Örneğin fare ilaçlama yöntemleri arasında bulunan mum blok ve istasyonlar, kilitli bir kutu olan istasyon içine mum blok olarak adlandırılan maddenin yerleştirilmesini ve ilacı yemesinin ardından su içtiğinde kanına karışan zehirle ölmesini sağlıyorlar. Bu yöntemi kullanan firmalar, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat alan ve uygun yöntemler kullanan firmalar. Bu yöntem çocukların veya kedi – köpek gibi evcil hayvanların zehirden etkilenme riskini ortadan kaldırıyor. Oysa diğer firmalar zehirli maddeleri açıkta bazı yerlere yerleştirerek sorunla mücadele etmeyi deniyorlar. Bu yöntemler sorununuzu çözebilir ama küçük yaşlarda çocuklar veya evcil hayvanlar bulunan evlerde önemli sağlık sorunlarıyla karşılaşılmasına da sebep olabilir.

Uygun kimyasallar ve yeni nesil ilaçlama yöntemleri kullanan bir firma hakkında bilgi edinmek için Yeni Nesil Böcek İlaçlama – Böcek İlaçlama İstanbul linkini izleyebilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın