Bir Gamer Olmak İçin İhtiyacın Olan Tek Şey mi Oyun Bilgisayarı

0
570
görüntülenme
Bir Gamer Olmak İçin İhtiyacın Olan Tek Şey mi Oyun Bilgisayarı
Bir Gamer Olmak İçin İhtiyacın Olan Tek Şey mi Oyun Bilgisayarı

2019 yılında en iyi oyun bilgisayarları mı arıyorsunuz?

cimri.com olarak size bu konuda yardım edebiliriz. Ancak ilk önce,  oyun bilgisayarlarının ne olduğu ve nasıl olması gerektiği hakkında biraz bilgiye ihtiyacımız var. Oyun bilgisayarları günümüzde oldukça fazla kişiye hitap etmeye başlamıştır. Bunun başlıca nedenleri artık hobi için değil bir para kazanma aracı olarak da görülmektedir. Masa üstü oyun bilgisayarları her zaman performans olarak dizüstü bilgisayarlarda daha fazla performansa sahip olmuşlardır. Hem Ergonomik yapısı hem de güçlü özellikleri ile oyun bilgisayarı denildiğinde ilk akla gelen seçenektir.

Oyun Bilgisayarı Fiyatlarını Neler Etkiler?

Oyun bilgisayarı seçerken, işlemciyi ve grafik kartını seçmek konusunda oldukça büyük bir yelpaze vardır. Bu da oyun bilgisayarının fiyatını etki eden en büyük etkenlerdendir. Oyun için en yaygın kriter grafik performansının ölçülmesidir. Evrensel olarak kullanılan ölçüm birimi, saniye başına kare hızıdır. (FPS – diğer FPS – First Person Shooter ile karıştırılmamalıdır).

Video oyunlarındaki kare hızı veya FPS, bir görüntünün hareket, efekt veya hareket üretmek için kaç kez yenilendiğini gösterir. Bir bilgisayar yüksek FPS ile mevcut bir oyunu oynayabilirse, o zaman bir oyun bilgisayarı olarak kabul edilebilir.

En modern video oyunları, mevcut monitör teknolojilerini en üst düzeye çıkarmak için geliştirilmiştir. Bir oyunun, yüksek tanımlı oyun olarak kabul edilmesi için 60 FPS’den yüksek kare hızlarına ulaşması gerekir. Bu hızda, oyun karakterleri hareketleri, rekabetçi bilgisayar oyunlarında hayati olan hiçbir gecikme hareketi olmadan çalışmasıdır. 30 fps’nin altına düşen kare hızları, kişinin bölünmüş ikinci gecikmenin zafer ve mağlubiyet arasındaki farkı etkileyecek oyun deneyiminde olumsuz ve dikkat dağıtıcı etkilere neden olacaktır

Teknik bilgilerden sonra sıra geldi en iyi oyuncu bilgisayarını bulmaya bunun için cimri.com platformundan farklı tip ve özellik de oyun bilgisayarı fiyatlarını sıralayabilir ihtiyacınıza ve isterlerinize göre satın alabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın