Alpaka Yün Kazaklar

0
38
görüntülenme
Alpaka Yün Kazaklar
Alpaka Yün Kazaklar

Tarihte bilinen ilk ayakkabı, M.Ö. 7 bin yılına dayanan sandalet ayakkabılarmış… Bugün erkeklerin vazgeçilmezi olan gömlekler ise 19. yüzyıla kadar erkek iç çamaşırı olarak kabul görmüş; gömleklerin ana giyim olması zaman almış. Kazak şıklığı ise pek tabii ki bazı coğrafyalardaki iklimin etkisiyle doğan ihtiyaç sonucu üretilmiş. Bugün günümüzde gelinen noktada erkek kullanımı için üretilen en kaliteli kazak ise Alpaka yününden üretilen kazaklar… Dünyanın en değerli yünlerinden biri olarak kabul edilen Alpaka yünü, Alpaka develerinden elde ediliyor. Bu yünler ayrıca lanolin içermediği için antialerjik yapıya da sahip. Ayrıca su geçirmiyor, oldukça dayanıklı, şık ve dokusu ise yumuşacık… Yumuşaklığının yanı sıra bulunduğu ortamın ısısına göre yeterli oranda sıcak tutması nedeniyle de Alpaka yünleri dünyanın en pahalı yünlerinin başında geliyor.

İkinci ten gibi saran bir doku

Havaların soğumasıyla oluşan daha kalın giyinme tercihinizi, ısısını bulunduğu ortama göre ayarlayabilme özelliğine sahip Alpaka yünü kazaklardan yana kullanabilirsiniz. Tamamen doğal Alpaka yünü ile dokunan kazaklar, iş hayatında tarzınıza üst düzey bir hava ve kalite katacak. Alpaka yününü özel yapan bir diğer konu ise sadece Peru ve Bolivya’da yaşayan Alpaka develerinin tüylerinden elde ediliyor olması. Yumuşacık, hafif, su geçirmeyen, hipoalerjik Alpaka yünü, dünyanın en değerli elyaflarından biri olarak biliniyor.

Yirmi iki ayrı renkte olabilen liflere sahip Alpaka devesi yünü, aynı zamanda uzun elyaflarıyla da çok sağlam bir yapıda. En zorlu kış şartlarına ve hava koşullarına bile dayanan ve uzun süre şeklini koruyan Alpaka yünü, batma ve kaşıntı yapmayarak son derece konforlu bir kullanım sunuyor. Alpaka yünlerinin hava alan, ikinci bir ten gibi vücudunuzu saran, asla terletmeyen, üzerinizde ağırlık oluşturmayan yapıları sayesinde konforu da şıklıkla birlikte yanı başınıza getiriyor. Alpaka yün trikolarla kendinizi rahatlamış, konforlu hissederken tarzınızı da, iddianızı da yansıtmış olursunuz.

Ürünleri evinizde deneyebiliyorsunuz

Hemington Alpaka yün kazak tasarımları; Akmerkez, Akasya AVM, City’s AVM, Suadiye, Mall Of İstanbul AVM, A Plus AVM, Armada AVM, Korupark AVM, Hilltown AVM mağazalarında ve hemington.com.tr online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca Hemington müşterilerine, Türkiye’de bir ilk olan “Moda Kapıda” servisi ile, hemington.com.tr’den alınan ürünleri farklı beden ve kombinleri ile ev ortamında deneme ayrıcalığı sunuyor.

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın