Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerine Özel Şehir Rehberi

0
815
görüntülenme
Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerine Özel Şehir Rehberi
Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerine Özel Şehir Rehberi

Antalya Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde yer alan Akdeniz Üniversitesi civarında ikamet etmek istiyorsanız, öncelikle bölgenin genel kiralık ev ve satılık daire fiyatlarını bilmelisiniz.

Sonunda üniversite sınav sonuçları açıklandı ve herkes bir üniversiteye yerleşti ya da yerleşemedi. Siz üniversiteye, özellikle de Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi’ne yerleşmiş şanslı azınlıktan biriyseniz bu yazı tam size göre. Artık yepyeni bir hayata adım attınız ve şimdiye kadar yaşadığınız yerden çok farklı bir şehirde yaşamaya başlayacaksınız. Üniversite hayatınız boyunca Antalya’da sahip olacağınız sosyal ve kültürel olanakları merak ettiğinizi biliyoruz. Tabii ki, bunlardan önce kalacak yer – barınma mevzusunu çözüme kavuşturmanız gerekiyor. Hayalinizde bir kiralık ev tutmak, belki daire satın almak, ya da yurtta kalmak gibi farklı seçenekler var. Bu seçeneklerin içerisinden size uygun olanı tercih etmek için çok kısa bir süreniz bulunuyor. Bu kısa süre içerisinde kafanızdaki pek çok sorunun cevabını biraz olsun bulabilmeniz için Zingat.com Bölge Raporu verilerinden de yararlanarak; Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine özel şehir rehberini hazırladık.

Konyaaltı’nda öğrenci olmak…

Deniz kenarında bulunan ve güzellikleri ile gönüllerde taht kuran gözde şehrimiz Antalya, bu özellikleri ile turistik açıdan önem taşıyor. Üniversite kampüsü Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunuyor. Denizi gören konumuyla, öğrencilerin muhteşem deniz manzarası eşliğinde eğitim almalarını olanaklı hale getiriyor. Demografik verilere baktığımızda, Konyaaltı ilçesinde 160 bin 206 kişi yaşıyor. Bu nüfusun büyük çoğunluğunu üniversite mezunu bireyler oluşturuyor. Üniversitenin bulunduğu Pınarbaşı mahallesinde ise 13 bin 483 kişi yaşıyor. Özellikle bu bölgenin çoğunlukla 15-24 yaş aralığındaki gençlerden oluştuğunu görebiliyoruz. Bu da kendi yaş aralığınızda çok rahat bir öğrencilik hayatı geçirebileceğinizi gösteriyor.

Antalya kiralık ev piyasası

Antalya Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde yer alan Akdeniz Üniversitesi civarında ikamet etmek istiyorsanız, öncelikle bölgenin genel kiralık ev ve satılık daire fiyatlarını bilmelisiniz. Şayet böyle bir adım; evi tutarken olmazsa olmaz olan pazarlıkta, ev sahibine karşı elinizi güçlendirecektir. Akdeniz Üniversitesi yakını kiralık evler nerelerde ve fiyatları nelerdir? Tüm bunları öğrenmek için Zingat.com Bölge Raporu verilerine göz atmanız yeterli. Şimdi gelin birlikte Antalya kiralık ev fiyatlarına göz atalım…

Akdeniz Üniversitesi Yakını Kiralık Evler…

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Akdeniz Üniversitesi’nin de içerisinde bulunduğu Pınarbaşı Mahallesi’nde 100 metrekarelik bir kiralık ev aylık ortalama 842 TL civarında. Bu civarda kiralık ev fiyatları maksimum 1053 TL’ye kadar uzanıyor. Kiralamak yerine daire satın alma niyetiniz varsa satılık ev fiyatları minimum 186 bin 496 TL’den başlayıp 310 bin 826 TL’ye kadar çıkıyor. Bu fiyatları değerlendirip bütçenize göre istediğiniz bir daireyi satın alabilirsiniz. Yurtta kalmak istiyorsanız, üniversite çevresinde konumlanan çok sayıda devlet yurdu veya özel yurt seçeneği mevcut.

Sosyal Tesisler ve Kültürel Olanaklar

Pınarbaşı Mahallesi, sosyal ve kültürel olanaklar bakımından oldukça zengin bir çevreye sahip olduğu için yanı başınızda yer alan tesislerde eğlenme ve sosyalleşme olanağınız bulunuyor. Çok sayıda sinema ve tiyatro salonunun yanı sıra Devlet Opera ve Bale salonu da bulunuyor. Tarihi ve kültürel değerleri yansıtan Antalya Arkeoloji Müzesi de üniversitenin hemen yanı başında konumlanıyor.

Konyaaltı’nda dilediğiniz zaman plaja giderek denizde yüzmenin keyfini çıkarabilir. Deniz kenarında bulunan kafelerde oturarak deniz manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayarak hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi’ne Ulaşım 

Akdeniz Üniversitesi kampüsü ulaşım açısından son derece stratejik bir konumda bulunuyor. Şehirlerarası otobüs terminalinin yanı sıra havalimanı da üniversitenin yakınında bulunuyor. Yat limanından istediğiniz zaman muhteşem bir deniz turu yapabilirsiniz. Bunların yanında dolmuş ve otobüslerle günün her saatinde şehrin her tarafına rahatlıkla gidip gelebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın