Adidas Stan Smith Ayakkabı Modelleri

0
817
görüntülenme
Adidas Stan Smith Ayakkabı Modelleri
Adidas Stan Smith Ayakkabı Modelleri

Adidas’ın ünlü tenisçi Stan Smith için tasarladığı özel bir seri Adidas Smith serisi. Günümüzde tenis ayakkabısı olarak kullanılmasada 1960 – 1980’li yıllarda kortlarda esen rüzgar olan Stan Smith için 1971 yılında kendi adıyla üretilen bu seri yıllar içinde bir trende dönüştü.

Tenis Efsanesi Stan SMITH’den Esinlenilen Tasarım

Tabanının normal bir ayakkabıdan biraz daha yüksek olmasıyla ön plana çıkan ayakkabının tasarımını taban üzerinden uzanan beyaz deri, dilinde Stan Smith’in özel çizim eskiz resmi, tendon hizasında klasik adidas logosu ile Stan Smith yazısı. Adidas’ın ana tasarım detayı olan hafif yatık 3 çizgisinin sağ iç ve sol içteki sıralı delikler ve dikişler tamamlıyor. Yıllar geçse de Adidas bu minimal tasarıma sadık kalarak farklı lansmanlarda ve versiyonlarda çeşitlendirerek piyasaya sürmüştür.
1967’de daha tenis ayakkabısı olarak Adidas Stan Smith daha başarılarının getireceği üne kavuşmamıştı. Takvimler 1971 yılını gösterdiğinde Adidas Stan Smith artık Ünlü Tenisçi Stan Smith olarak anılmaya başladı. İsmi bu tenis ayakkabılarının ismi için önerildi ve köpük yeşili rengiyle lansmanı yapılan renk ürün pazarında 1. sırayı aldı. Bu model hala güncelliğini yitirmeyip günümüzün modern tasarım anlayışına birebir uyum sağlamasıyla hala raflardaki yerine korumaktadır. Sizde Bir Adidas Stan Smith sahibi olabilirsiniz. İhtiyacınız olan adres; https://www.sneaksup.com.tr/ ürünleri adresten temin edebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın