Yosun Kokan Kent Foça

0
605
görüntülenme
Yosun Kokan Kent Foça
Yosun Kokan Kent Foça

İzmir’in tatil beldesi kategorisinde olan Foça, tarih kokan sokaklarıyla hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisini her zaman çeken bir kent olmuştur. Yosun kokan kent Foça tarihi sokaklarında turistlerin hoş zaman geçirmesini sağlayacak pek çok olanağa sahiptir. Masmavi denize sahip olan kent, turistlerin son yıllarda en çok tercih ettiği tatil yeri olarak gündemdedir. Organik ürünlerin satıldığı pazarları ve adaları ile gezilecek pek çok yer barındırır. Zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamayacağınız kent olan Foça ’nın, tarihte İyon yerleşimine ev sahipliği yaptığı da bilinmektedir. Hal böyle olunca Foça’da masmavi denizin yanı sıra gezilip görülebilecek oldukça fazla yer vardır.

Foça ’da Yemek Çeşitliliği

Ege denizinde mükemmel bir konuma sahip olan Foça kenti, Türk yemekleri açısından da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Yılın her dönemi zengin balık çeşitlerinden yiyerek, vücudunuza gerekli omegayı alabilirsiniz. Ege bölgesinin yöresel özelliklerinden biri olan ot yemekleri de Foça’da çokça yapılmaktadır.

Foça ’da Konaklama

Foça’da konaklamak, tarihi kentin zevkini çıkartmak ve tarihi atmosferi her hücrenizde hissetmek için oldukça eğlenceli olacaktır. Konaklanabilecek pek çok otel ve butik otel var iken kaliteli ve şehre yakın olanı bulmak zor olacaktır. focaotel1887.com, aile işletmesidir. Sıcak ve sevecen bir yuva oluşturan otel sahipleri, misafirlerinin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamak istemektedir. Yerli ve yabancı turistler olarak ayırt etmeksizin, herkese hizmet vermeyi amaçlayan otel, Foça ’nın tam merkezindedir.

Kolaylıkla yürüme mesafesindeki yerlere erişim imkanı sağlayan otelin konumu yüzünden de pek çok kez tercih edilmektedir. Otele sadece 30 metre uzaklıkta olan denize ulaşımınız da çok kolay olacaktı. Daha uzak yerlere seyahat etmek istediğinizde, şehrin büyüsünden uzaklaşmamanız için otel misafirlerine ücretsiz bisiklet hizmeti de sunmaktadır.

24 Saat Açık Dükkan

Pek çok farklı oda tipine sahip olan aile işletmesi otelde, kendinize uygun bir oda mutlaka bulacaksınız. Antika, balkonlu, superior, standart ve çocuklu aileler için üç kişilik odalara sahip olan otelde, denizin kokusunu hissedecek, tatilinizin keyfini çıkartacaksınız. Otelin altında 24 saat açık el yapımı ürünlerin de satıldığı ayrı bir dükkan da mevcuttur.

Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın