Nefis Yemek Tarifleri ile yüzbinlerce tarif elinizin altında

0
542
görüntülenme
Nefis Yemek Tarifleri ile yüzbinlerce tarif elinizin altında
Nefis Yemek Tarifleri ile yüzbinlerce tarif elinizin altında

En çok tercih edilen yemek paylaşım siteleri arasında bulunan Nefis Yemek Tarifleri lezzetli ve farklı yemek tarifi arayışında olanlara büyük kolaylıklar sağlıyor. Çeşitli yemek tariflerinin paylaşıldığı nefisyemektarifleri.com da yer alan bir çok farklı özellik sayesinde kullanıcılar kısa süre de istedikleri tarife ulaşabiliyorlar. Türkiye’de bir ilke imza atarak Nefisyemektarifleri’nin yıllar önce kullanıma açtığı ‘tarif defterim’ uygulaması ile kullanıcılar beğendikleri tarifleri bu deftere kaydederek istedikleri zaman yeniden görebiliyorlar. Bu özellik aslında yıllardır herkesin yaptığı evde tutulan defterlerin sanal halidir. Elle yazılan tarif defterlerinin aksine kaybolma, silinme veya yırtılma ihtimali yoktur.  Ayrıca tarif defterleriniz bir telefon kadar uzağınızdadır. Nefis yemek tariflerinin sunduğu kolaylıklar  bu kadarla da sınırlı değil. Bu yemek paylaşım platformunun diğer faydalarını ise tek tek inceleyelim;

Bir hesapta birden fazla defter olanağı

Sitede yer alan tarif defterim özelliğini, sitenin sunmuş olduğu çoklu defter hizmeti sayesinde çok daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Çoklu defter uygulamasının ne olduğunu merak edenler için kısaca açıklayalım; bir hesap ile bir çok tarif defterine sahip olma imkanına çoklu defter uygulaması diyoruz. Kısaca bu özellik ile kaydettiğiniz tarifleri farklı kategorilere ayırabilirsiniz. Mesela deneyeceğim tarifler için bir defter kullanırken denediklerim ve beğendiklerim için farklı bir defter kullanabilirsiniz. Ve yine tarif defterinin en önemli özelliği defterinizde tarifleri kategorilere göre listeleyebiliyor olmanız. Örneğin defterinizdeki sebze yemekleri tariflerine bakmak istiyorsunuz. Nefis Yemek Tarifleri sitesinde bu çok kolay, defterdeki tüm sebze yemeklerini görüntüleyebilirsiniz.

Lezzetli yeni tarifler keşfetmeye ne dersiniz?

Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşayan bir çok yemek tarifi yazarı bu siteyi kullanıyor ve beğendikleri yemekleri sizler için paylaşıyor. Yemeklerini beğendiğiniz, damak tadına güvendiğiniz yazarları takibe alarak yeni tariflerinden haberdar olabilirsiniz. Sitenin kolay kullanımı sayesinde merak ettiğiniz yemeklerin tariflerine istediğiniz an ulaşabilirken aynı zamanda daha önce hiç duymadığınız farklı yemek tariflerini de keşfedebilirsiniz. Sitede yer alan keşfet butonu bu konuda kullanıcılara oldukça yardımcı oluyor. Keşfet seçeneğini tıkladığınızda sitede son zamanlarda popüler olan tarifleri görebiliyorsunuz.

Tariflerin yapılışının her aşamasını görme imkanı

Sitenin en güzel özelliklerinden biri de merak ettiğiniz tariflerin nasıl yapıldığını video ile izleyebilmenizi sağlaması. Bir tarif yazılı olarak ne kadar güzel yazılmış olursa olsun görsel içeriklerle desteklenmediği müddetçe anlatımda bazı yanlış anlamalar olabilir. Sitede yer alan tarif videoları sayesinde yapacağınız tarifin her aşamasını görerek öğrenebileceksiniz. Ayrıca tarifi daha önce deneyenlerin tariflerle ilgili yaşadıkları deneyimleri ve fotoğrafları paylaşma olanakları var. Siz de bu tarifleri daha önce yapanların yorumlarına bakarak dikkat etmeniz gereken şeyleri ve tarifin hazırlanışında ki püf noktaları öğrenebilirsiniz. Ayrıca yapılan yorumlar sayesinde yemeği pişirmeden önce tadının nasıl olduğu ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. İsterseniz siz de kendi yorumunuzu paylaşarak sizden sonra bu tarifi pişirmek isteyenlere yardımcı olmak amacı ile kendi fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın