Nasıl Hemşire Olunur?

0
825
görüntülenme
Nasıl Hemşire Olunur?
Nasıl Hemşire Olunur?

Kamu personeli olmak günümüzde oldukça standart bir yaşam tarzının daha üst seviyeye taşınması için önemli bir adımdır ancak masa başı işlerinden ziyade daha hareketli bir çalışma temposunun içerisinde olmak isteyenler ve özellikle sağlık alanında kariyer hedefleyenler için hemşirelik oldukça ideal bir meslek diyebiliriz.

Peki nasıl hemşire nasıl olunur ona bakalım. Hemşire olmak için önceleri önümüzde iki seçenek bulunuyordu ancak artık sağlık meslek liselerinin mesleki ve teknik liselere dönüştürülmesi ile birlikte sadece üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olarak hemşirelik diplomasına sahip olabiliyorsunuz. Lise mezunu olarak artık hemşire olmak mümkün değil sadece mesleki ve teknik liselerin hemşire yardımcısı bölümünde eğitim görebilir ve eğer üniversiteye devam etmez iseniz meslek yaşantısını hemşire yardımcısı olarak devam ettirirsiniz. Lise mezunu olarak ilerleyen dönemlerde hemşire alımı yapılmaya devam edilebilir ancak bu konu hakkında herhangi bir şey söz konusu değil.

Asıl ve tek yöntem ise üniversite sınavından yeterli puanı almak ve üniversitelerin hemşirelik bölümlerinde eğitim görmeye başlamak gerekiyor. 4 yıllık eğitim tamamlandıktan sonra KPSS sınavına girmeniz ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan alımlara tercih yapmanız gerekiyor.

  Form Karışık Bitki Çayı Zayıflatır Mı Faydası Var mı?
Paylaş

1 Yorum

Bir Cevap Yazın