Film izleme siteleri legal mi?

0
994
görüntülenme
Film izleme siteleri legal mi?
Film izleme siteleri legal mi?

Film izlemek, boş zamanda tek başına veya birlikte yapılabilecek en iyi aktivitelerin başında geliyor. Ekranların büyümesi, ses sistemlerinin sinema salonlarıyla yarışır hale gelmesi bu eğlenceli aktiviteyi daha da zevkli kılıyor. İyi bir film hoş bir etki bırakıp insan ufkunu genişletebiliyor. Günümüzde belki de en çok tercih edilen sanat, film izleme olarak belirtilebilir.

Film izlemek için en çok tercih edilen yöntem, internet tarayıcısıyla film izleme siteleri aracılığıyla filmleri izlemek oluyor. Bu yöntem, filmleri bilgisayara ya da telefona indirmeden Chorme, Firefox ve Opera gibi tarayıcılarla direk izlemeyi sağladığı için tercih ediliyor. Ziyaretçiler kategorilerine ve çıkış tarihlerine göre ayrılmış film listesini görebiliyor. Sevdiği bir oyuncunun filmlerini seçebiliyor. Genellikle film sitelerinde IMDB puanları ve filmi izleyenlerin doğrudan puanlaması veriliyor. Böylece ziyaretçiler daha doğru bir tercih yapabiliyor.

Film izleme siteleri legal mi?

Web sitelerden girerek film izleyen ziyaretçiler bu soru ile karşı karşıya gelebiliyor. Film izleme siteleri legal mi sorusuna legal veya illegal şekilde net bir cevap vermek doğru olmayacaktır.

Web üzerinde ziyaretçilere film sunan binlerce site vardır. Bunlar arasında legal olan ve legal olmayan web siteleri mevcuttur. Ama büyük bir çoğunluk için illegal denilebilir.

Hangi siteler legal?

Özellikle Yeşilçam filmi arşivi geniş olan Youtube, legal bir film izleme sitesidir.

Netflix tüm dünyada bilinen, Türkiye’de de faaliyette olan ücretli bir film ve dizi izleme platformudur.

Behzat Ç. dizisini yeniden devam ettiren Blu TV ücretli bir film-dizi izleme sitesidir.

Puhutv daha çok yerli yapımların yayınlandığı ücretsiz ve legal bir platformdur.

Turkcell TV Plus genellikle televizyon odaklı olsa da film yayını da yapmaktadır.

Bunların yanında Apple+ ve Disney+ platformlarının da yakında Türkiye’de faaliyet göstereceği bilinmektedir.

İllegal sitelerden izlemek problem olur mu?

“İllegal film izleme sitelerinden film izlemenin yaptırımları nedir?” sorusu “şimdilik bir yaptırım yok” şeklinde cevaplandırılabilir. Zaten illegal yayın yapan web siteleri belli bir süre sonra kapatılmaktır.

İçerik Tablosu

Paylaş

Bir Cevap Yazın