Dünyanın En Modern 5 Havaalanı

1
776
görüntülenme
Dünyanın En Modern 5 Havaalanı
Dünyanın En Modern 5 Havaalanı

Hava taşımacılığın son yıllardaki popülerliği beraberinde de yeni havaalanlarının inşa edilmesine sebep oluyor. Yenilerin yanında eski olanlar da yüksek yolcu kapasitelerini karşılayacak şekilde modernize edilmekte. Bunun yanında da uçaklarını bekleyen yolcuların rahat etmeleri için masraftan kaçınılmıyor. Aşağıdaki havaalanları şu anda dünyanın en modern 5 havaalanı arasında gösteriliyor.

1Changi Havaalanı – Singapur

Changi Havaalanı

İşiniz düşmese bile görmek isteyeceğiniz bir havalimanı burası. Yüzme havuzları, kelebek ve çiçek bahçeleri, sinema salonları, 5 saatten fazla beklemenizin gerektiği durumlarda ise verilen ücretsiz Singapur turu hizmeti başka bir havalimanında kolayca bulamayacağınız bir hizmet.

2Dubai Uluslararası Havaalanı – Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai Uluslararası Havaalanı

Dubai Havalimanı Ortadoğu’nun havacılık merkezi olmasının yanı sıra, dünyanın en büyük havalimanları listesinin de ilk sıralarında yer alıyor. Gezi ve paralel koşu yolları, VIP salonları, çiçek merkezi ve de duty free mağazalarıyla listelerdeki yerini hak ediyor.

3Kuala Lumpur Havaalanı – Malezya

Kuala Lumpur Havaalanı

Modern mimarisiyle Malezya’nın simgelerinden biri olan bu havalimanının ortasında ülkenin atmosferini yansıtan küçük bir orman bulunuyor. Dünyanın en modern 5 havaalanı arasında bulunan bu havaalanında uçağınızı beklerken kuş seslerine kulak verebilirsiniz. Ayrıca öyle büyük bir havalimanı ki, terminaller arası ulaşım manyetik trenlerle sağlanıyor.

4Schipol Havaalanı – Hollanda

Schipol Havaalanı

İçinde küçük çaplı bir sanat müzesi ve casinosu bulunan bu hava limanında uçağınız rötar yaparsa ücretsiz yemek ikramından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu rötar sürelerini alışveriş fırsatlarını değerlendirerek de kullanabilirsiniz.

5Münih Havaalanı – Almanya

Münih Havaalanı

Münih Havalimanı, Avrupa’nın en iyi havalimanı ödülünü 3 kez kazanarak kalitesini ispat etmiştir. Modern mimarinin bir eserini andıran Münih havalimanında bulunan camdan bekleme salonlarının sigara içen yolculara ayrılmış olması, buranın sigara tiryakisi yolcuların gönlünde ayrı bir yeri olmasının nedenlerinden biridir.

  Özgürlüğün Önüne Koyulan Engel: Berlin Duvarı (Tarihçesi ve Yıkılışı)

İçerik Tablosu

1 Yorum

  1. Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Gerçekten bilgi dolu bir yazı. Havalimanı değerlerini sıralamalarını yeniden görmüş oldum.

Bir Cevap Yazın